دارای مجوز به شماره مجوز 74039 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

وضعیت «شهر پلان» شهرستان چابهار در بلاتکلیفی انتخاب شهردار آشفته شد

جمعه, 06 فروردين 1400 ساعت 11:27 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

سه ماه است شورای شهر و شهردار پلان شهرستان چابهار به دلیل تخلفات اداری و مالی منحل و برکنار شده‌اند اما هم‌چنان بلاتکلیفی شهرداری این شهر ادامه دارد و موجب نارضایتی عمومی شده است.


 خبرگزاری تسنیم در چابهار، حدوداً سه ماهی می‌شود که شهر نوپای پلان از توابع شهرستان چابهار در جنوب استان سیستان و بلوچستان شهردار ندارد. اولین شهردار آن با کارنامه‌ای نامطلوب از کار بر کنار شد و نکته جالب‌تر اینکه قبل از آن نیز شورای شهر آن به دلیل تخلفات اداری منحل شده بود.

حالا نیز با وجود گذشت نزدیک به سه سال از شهر شدن پلان، قرار است به زودی شهردار جدیدی به شهر بیاید اما زمان آن هنوز مشخص نیست. خبرنگار تسنیم در چابهار نیز با توجه به اهمیت موضوع بر آن شد که از معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار سیستان و بلوچستان این مشکل مردم شهر پلان را پیگیری کند.

منصور بیجار با اشاره به ابلاغ شدن حکم شهردار جدید شهر پلان، اظهار داشت: متأسفانه امسال بین اعضای شورا یک سری اختلافات به وجود آمد و برای مثال در موردی که باید به قانون تمکین می‌کردند، این کار را نکرده بودند و همچنین تخلفاتی دیگر داشتند که به همین دلیل ما برای اینکه حق مردم آنجا ضایع نشود، موضوع را به جد پیگیری کردیم.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری سیستان و بلوچستان ادامه داد: تعدادی از اعضا لغو عضویت شدند که با توجه به این موضوع، در آخر شورا از اکثریت افتاد و نهایتاً این اتفاق منجر به این شد که شورای حل اختلاف استان رأی به انحلال شورای شهر پلان بدهد؛ هیئت عالی در تهران نیز با حضور معاون رئیس جمهوری، برای این موضوع تشکیل و آنجا نیز به دلیل تعدد تخلفات انحلال شورا تایید شد.

بیجار اضافه کرد: به دلایلی رأی به انفصال شهردار سابق نیز داده شد و بعد از اینکه رأی انحلال شورا تأیید شد، بر اساس قانون و تا انتخابات شورا برگزار شود، استاندار قائم مقام شورا می‌شود، ما نیز به دنبال این بودیم که شهردار خوبی را انتخاب کنیم تا بتواند مشکلات مردم این شهر را حل کند.

وی بیان کرد: هشت گزینه داشتیم که در آخر داد کریم بلوچ شهردار سابق چند شهر در استان سیستان و بلوچستان مانند چابهار و کنارک، بر اساس درخواستی که دوستان داشتند این مسئولیت را پذیرفت، که حکم هم زده و اواخر اسفندماه به وی ابلاغ شد که فعلاً یک مشکلی برایشان پیش آمده و تاکنون در مرخصی به سر می‌برند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار با اشاره به اینکه قرار است شهردار جدید پلان از ششم فروردین‌ماه سر کار بیاید، اظهار داشت: در انتخاب شهردار جدید، برای ما مهم بود کسی سر کار بیاید که بتواند آن خلاء ایجاد شده در این مدت را بر طرف کند و کارهای اداری داد کریم بلوچ انجام شده و ان‌شاءالله اگر مشکلی پیش نیاید، حتماً از هفته دیگر شهر پلان شهردار جدید خود را خواهد دید.

خواندن 35 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
کد: 315

فرهنگ

cache/resized/f74b020a4c0df97dfe29fbb113063b5b.jpg
قلعه ناصری ایرانشهر پس از قلعه بمپور یکی از
cache/resized/d006f2be606e41cc4dd1fe68165b7372.jpg
شهر سوخته نام سلسله تپه‌هایی به هم پیوسته
cache/resized/4151a6c7722ed556e4601ed202c39f3d.jpg
روستای آپاتان در شش کیلومتری شهرستان سیب و سوران
cache/resized/f1c8530a78ec2856d754018e98a70aea.jpg
بی تردید کشورهای حوزه خلیج فارس دارای بیشترین سهم

آمار بازدید

بازدید امروز0
بازدید دیروز 259
بازدید هفته1267
بازدید ماه5905
بازدید کلی7371

1
Online

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family