ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

قرار گرفتن در معرض باد مستقیم کولر در خودرو و ماشین سلامت چشم‌ها را تحت تاثیر قرار می‌دهد و به مرور زمان باعث خشکی چشم‌ها می‌شود.

فرمانده پلیس‌راه جنوب سیستان و بلوچستان گفت: حوادث رانندگی اول مرداد تاکنون در جنوب این استان ۱۵ کشته و ۵۸ مجروح برجا گذاشته است.

افرادی که علایم شبیه به سرماخوردگی و آنفلوآنزا دارند برای آزمایش کرونا به مراکز غربالگری شهر زاهدان مراجعه کنند.

نوجوان 15 ساله در رودخانه کلگان جالق شهرستان گلشن در جنوب سیستان و بلوچستان جان خود را از دست داد.

شدت گرفتن بادهای ۱۲۰ روزه در سیستان

نوشته شده توسط | منتشرشده در: جامعه |

مدیرکل هواشناسی سیستان و بلوچستان از روز سه شنبه ۱۸مرداد تا جمعه سرعت وزش بادهای ۱۲۰ روزه سیستان شدت می گیرد.

طرز تهیه روغن دنبه

نوشته شده توسط | منتشرشده در: سلامت |

روغن دنبه یکی از انواع روغن های محبوب ایرانی است و به عنوان روغن حیوانی از آن استفاده می شود که جایگزین مناسبی به جای روغن های پالم دار و مضر می باشد

خدمت به خلق خداعبادت است

نوشته شده توسط | منتشرشده در: شهروندان |

خدمت به خلق خداعبادت است
باصلوات برمحمد وآل محمد
هفتمین روزازماه عزای سروروسالارشهیدان اباعبدالله حسین (ع) تسلیت وتعزیت باد..
( گلایه شهروندااااان)
ریاست محترم شبکه بهداشت ودرمان شهرستان خاش.
ریاست محترم بیمارستان امام خمینی (ره)
سلام علیکم.
نبود دکتر ارتوپد
شهروندان محترم وحومه شهرستان خاش ازنبوددکتر
ارتوپد گلایمند ومعترض هستند درخصوص نبود دکترارتوپد که باتوجه به تصادفات ومواردهای که نیازبه دکتر ارتوپد است که درکلنیک الزهرا وبیمارستان دکتر فرهادآبادی قبلا بوده است وجناب دکتر کوشش که متاسفانه دکتر فرهادابادی مدتهاست به استان عزیمت کرده است ودرخاش طبابت نمیکند وتنها دکتر کوشش هم درمرخصی هااا پی درپی ودربیمارستان وکلنیک حضورندارند وشهروندان خاشی درنبود دکتر متخصص ارتوپددست وپنجه نرم میکنند وعزیمت به مرکزاستان بامشکلات وخطرات جاده هاااای مرگبار باچالش برخوردند
ونوبت اینترنتی هم درحال حاضروجود نداردباوجود اینکه طبق گفتارهابیمارستان شهرستان خاش جز ۷۰ بیمارستان برتر کشوراست امااااا طبق رویت ومشکلات شواهدچنین نیست امیدواریم مسئولان ومتولیان امر دراین خصوص وسایر مشکلات نبود دکترهااای مختصص چاره اندیشی کنند ورفع موانع ومشکلات شود تادعای خیر مابدرقه راهتان باشد جهت خدمت به مردم
التماس دعا???

" م" مثل مواد مخدر

نوشته شده توسط | منتشرشده در: یادداشت |

?مواد مخدر و اعتیاد از معضلات بزرگ اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی و عامل سقوط و از بین رفتن بسیاری از ارزشهای دینی، فرهنگی، اخلاقی و اجتماعی و ... و نهایت تهدیدی جدی برای جامعه است.

?در این چند روز با پخش چند فایل صوتی از سوی علمای محترم در این زمینه موجب بحث و جدل در فضای مجازی گردید و در جامعه و مردم در مورد حرام و حلال بودن و جایز و ناجایز بودن تجارت مواد مخدر، مصرف مواد مخدر و استفاده از پول مواد مخدر در امور خیر و نشستن بر سفره سوداگران مواد مخدر... تردیدها و بحث های جدی را مطرح نمود، علت هم شاید در اختلاف نظر علما و برداشت هر کدام از شارع اسلام بود.

?از آنجایی که مواد مخدر در استان سیستان و بلوچستان معضل اجتماعی بزرگی هست لازم هست علما و بزرگان و ریش سفیدان قومی و طایفه ایی، فعالین فرهنگی اجتماعی و مذهبی فضای مجازی در باره آن بیشتر کنکاش و شفاف سازی و تلاش و احساس مسئولیت نمایند.

?انچه در این سلسله بحث اورده می شود کار تحقیقی و بر گرفته از آرا و نظرات بزرگان دینی و مذهبی است و تلاشی در حد وسع برای شفاف سازی بیشتر و حساس نمودن جامعه در مورد این بلای خانمانسوز که مانند یک سونامی در حال حرکت است و جامعه بشری و خاصه استان فقیر و محروم سیستان و بلوچستان را به شدت تهدید می کند. بی تفاوت بودن و فقط نظاره گر بودن هم درست نیست. زیرا حکایت تله موش در مزرعه است که صاحب مزرعه روزی تله موشی خرید و موش نگران از آن به حیوانات مزرعه، مرغ، میش و گاو خبر داد و همه با بی اعتنایی گفتند: تله موش برای موش است و به ما ربطی ندارد، و یک شب دم ماری سمی در تله افتاد و زن صاحب مزرعه به خیال اینکه موش در تله افتاده در تاریکی به سمت تله رفت و مار او را نیش زد، و بیمار شد، مرغ را کشتند و برای او سوپ درست کردند، میش را قربانی کردند تا بیمار شفا یابد و نهایت زن مرد و گاو را ذبح کردند تا برای پذیرایی میهمانان غذا درست کردند و موش همچنان نظاره گر مرگ آنانی بود که می گفتند تله موش به ما ربطی ندارد و فقط موش باید نگران آن باشد و مواظب خود که در تله نیفتد.

?شاید مواد مخدر در جامعه حکایت همان تله موشی شده که بسیاری معتقدند به انان ربطی ندارد و غافل از اینکه در اینده نه چندان دور فرزندان و بستگان و عزیزان آنان قربانی مواد مخدر باشد، زیرا مواد مخدر مانند آتشی هست که در جنگل افتاده و برایش فرقی نمی کند دارای چه سن، جنس، چه خانواده، فقیر و ثروتمند، شهری یا روستایی و ... همه را گرفتار می کند.

?هدف فقط بررسی آسیب های؛ دینی اجتماعی، اخلاقی، فرهنگی و ... مواد مخدر بر حد اقل استان سیستان و بلوچستان است و امید دارم دوستان و فعالین فرهنگی و اجتماعی فضای مجازی، بزرگان قومی و طایفه ایی، علما و همه آنانی که مواد مخدر را تهدیدی جدی برای جامعه می دانند و دغدغه دارند، کمک کنند تا این بحث، بدور از چالش، جدال، اندکی در اگاه سازی مردم از آسیب های مواد مخدر موثر واقع شود و حداقل فرزندان ما و نسل های بعدی بیشتر از این در این گرداب مرگبار گرفتار و غرق نشوند.

ادامه دارد....

کریم بخش کردی تمندانی
۱۴ مرداد ۱۴۰۱

به کدو سبز کدوی تابستانی هم گفته می‌شود که بدن و پوست را آبرسانی و کمک می‌کند تا از پس گرمای تابستان برآیید.

رئیس اورژانس پیش بیمارستانی دانشگاه علوم پزشکی گفت: بر اثر حادثه برخورد اتوبوس با خودروی سمند حامل سوخت در محور خاش- زاهدان ۳۲ نفر مصدوم شدند که حال ۴ نفر وخیم است.

صفحه1 از16

خبرنامه ماهیانه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: