ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

جاده اي در سیستان وبلوچستان که بعد از سیزده سال به مقصد نرسيده

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: اقتصاد

جاده کُلدَر به فنوج مهم ترين طرح راهسازي در شهرستان فنوج است، که بعدازگذشت سيزده سال نه تنها به بهره برداري‌نرسيده، بلکه پل هايي که بروي آن ساخته شده نيز، درحال تخريب است.

خبرگزاری صداوسیما مرکز سیستان و بلوچستان، جاده کُلدَر به فنوج یکی از پروژه های مهم در حوزه راه شهرستان فنوج است، که سیزده سال پیش کلنگ آن به زمین زده شده است، امابعدازگذشت سیزده سال نه تنها به بهره برداری‌نرسیده، بلکه پل هایی که قبلا در نبود نظارت وعدم رعایت مسائل فنی بروی این جاده ساخته شده است، درحال تخریب است.
پیرمحمد داودی رئیس اداره راه شهرستان فنوج گفت: جاده کلدر یکی از شریان های حیاتی و شاه رگ،فنوج است که بابهره برداری از این‌ راه نه تنها شهرستا فنوج ازبن‌بست خارج میشود بلکه سیستان و بلوچستان را به دو‌استان‌کرمان و هرمزگان متصل میکند.

رئیس اداره راه فنوج افزود: جاده کلدر فنوج موسوم به جاده تنگه سرحه فقط 38 کیلومتر طول دارد که راه رسیدن بیش از 60 هزار نفر از جمعیت شهرستان فنوج به شهرهای همجوار را ایمن تر و‌مطمئن تر میکند.

داودی ادامه داد: این جاده مسیر 170کیلومتری شهرستان فنوج به ایرانشهر را 80 کیلومتری و مسیر 140کیلومتری فنوج به نیکشهر را 50کیلومتر کوتاه تر میکند.

وی عنوان کرد:برای تکمیل این طرح نیاز است 53 دهنه پل دیگر ساخته شود که برای ساخت و تکمیل آن ها 300میلیاردتومان اعتبار نیاز است.

رئیس ادره راه فنوج تصریح کرد: در مسیر جاده کلدر در سنوات گذشته 17دهنه پل ساخته شده است که برخی از این پل ها که از ساخت‌آن ها چند سالی هم نمیگذرد دربارندگی چند روزگذشته دچار آسیب شده اند.

داودی بیان کرد: یکی از این پل های ساخته شده که بزرگترین پل بروی جاده کلدر است،برای دومین بار در دو سه سال گذشته از ناحیه دیواره و‌ تاج،دچار شکاف و‌ترک خوردی جدی شده است.

بازدید 245 بار
آخرین ویرایش در دوشنبه, 27 تیر 1401 ساعت 08:05

رسانه

خبرنامه ماهیانه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: