ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
رمز عبور *
مرا به خاطر بسپار.

ایجاد یک حساب کاربری

پر کردن فیلدهایی که با ستاره (*) نشانه گذاری شده ضروری است.
نام *
نام کاربری *
رمز عبور *
تکرار رمز عبور *
ایمیل *
تکرار ایمیل *

تداوم قطعی مکرر آنتن‌دهی‌تلفن همراه جمعیت ۲۸۰۰۰ نفری در "بم پشت"

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
نوشته شده توسط  | منتشرشده در: اقتصاد

مردم "بم پشت" همچنان چشم انتظار پایداری خطوط تلفن همراه هستند و از شرایط موجود و قطعی مکرر آنتن و عملکرد شرکت مخابرات استان گلایه جدی دارند.


 تسنیم از سراوان، بخش «بم پشت» از توابع شهرستان سراوان با جمعیتی بالغ بر 28 هزار نفر در جنوب سیستان و بلوچستان قرار دارد. قطعی مکرر و چندین ساله آنتن‌دهی تلفن همراه در روستاهای این بخش اعتراض و نارضایتی مردم محلی را در پی داشته است. تسنیم در دو سال گذشته در گزارشات متعددی به این موضوع پرداخته است.

حمید درازهی یکی از اهالی بخش بم پشت در گزارش قبل به خبرنگار تسنیم گفته بود: "واقعیت امر این است که دیگر از دست شرکت مخابرات کلافه شده‌ایم؛ در پی هر دوره قطعی، وصل مجدد به طور میانگین پنج تا هفت روز به طول انجامیده که این امر فعالیت‌های اقتصادی، بهداشتی، آموزشی و ... مردم را به طور کامل مختل کرده و عملاً ارتباط روستاهای بم پشت با دنیای بیرونی را قطع کرده است".

روابط عمومی اداره‌کل مخابرات استان سیستان و بلوچستان نیز هفته گذشته پس از پیگیری فراوان در این خصوص به تسنیم اعلام کرده بود: "چون منطقه کوهستانی بادخیز است شدت باد باعث قطعی فیبر شده که همکاران ما در حال رفع مشکل هستند؛ البته عمده قطعی فیبر در بیشتر مناطق عمدی و توسط عده ای افراد خرابکار صورت می‌گیرد".

حالا اما دوباره آنتن در این روستاهای بخش بم پشت قطع شده است؛ مخاطبان تسنیم در تماس‌هایی با خبرنگاران تسنیم تاکید داشته‌اند که "هر چند وقت یک بار این قطعی‌های چند روزه ادامه دارد".

 

رئیس شورای بخش بم پشت در این رابطه در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم اظهار داشت: در طول یک ماه ما حداقل سه تا چهار بار قطعی آنتن‌دهی در روستاهای بم پشت داریم؛ این قطعی در اکثر مواقع به چند روز و هفته ها به طول می‌انجامد. قطعی این بار آنتن‌دهی تلفن همراه همچنان ادامه دارد و باعث رنجش مردم محلی شده به نحوی که برای یک تماس باید مسیری چند ساعته خاکی و صعب‌العبور را طی کنیم.

مسلم آسکانی تصریح کرد: در حالی که از روستاهای سایر نقاط کشور خبرهای تغییر نسل‌ها و بهره‌مندی از اینترنت پرسرعت به گوش می‌رسد، در روستاهای بخش بم پشت اما هنوز برای برقراری یک ارتباط تلفنی دچار مشکل هستند.

وی با اشاره به این نکته که برای خدمت‌رسانی و همکاری در این حوزه آماده هستیم، عنوان کرد: مجموعه شورای بخش بم پشت، در صورت امکان و بنا بر اختیارات و بضاعت موجود تلاش می‌کند بستر و زمینه لازم را برای رفع چنین مشکلاتی فراهم کند، اما رفع این نارسایی‌ها به صورت مستقیم در اختیارات شورای بخش نیست و ما از باب انعکاس مشکلات و همیاری برای بهبود نارسایی‌های احتمالی در این بخش، در حوزه‌های مختلف از هیچ اقدام سازنده‌ای دریغ نخواهیم کرد.

آسکانی اضافه کرد: بروز اشکال و نارسایی در هر حوزه‌ای اجتناب‌ناپذیر است و نمی توان انتظار داشت که در فرآیند خدمات‌رسانی، هیچ‌گونه انسدادی به وجود نیاید اما می‌طلبد دستگاه‌ها و متولیان امر نسبت به رفع اختلالات، شتاب و سرعت عمل هر چه بیشتری نشان دهند.

رئیس شورای بخش بم پشت خواسته‌های مردم بم پشت را اینگونه بیان کرد: ارتباطات پایدار و زمینی شدن فیبر نوری از خواسته‌های اساسی و به حق مردم مرزدار بخش بم پشت است و با توجه به موقعیتی و سطح پوششی که سایت دکل "چاه بلند(بلبل)" دارد و با توجه اینکه مسیر راه احداث و دکل مورد نظر نصب شده، اگر در مراحل برق‌رسانی تسریع شود، می‌توان ارتباط تلفنی پایدار در اکثر روستاهای بخش بم پشت برقرار کرد که از دیگر خواسته‌های مردم مرزدار اجرای هرچه زودتر این پروژه است.

بازدید 290 بار

خبرنامه ماهیانه

 ایمیل خود را در این قسمت ثبت نمایید: