دارای مجوز به شماره مجوز 74039 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

شنبه, 28 فروردين 1400 ساعت 18:16

اکثرمحلات درشهرخاش...

نوشته شده توسط

اکثرمحلات درشهرخاش...
فاقد سطل های زباله می باشد
فاقد روشنایی معابر می باشد
فاقد تسطیح وجدول گذاری کوچه و خیابان می باشد
فاقد مجموعه بازی کودکان و فضای سبز می باشد

بیشتر توجه مسولین خدمات شهری و عمرانی شهرداری به محلاتی هست که افراد خاص شهر در آن محلات زندگی می کنند
تا ارائه خدمات یکسان وتوزیع عادلانه خدمات در تمام محلات شهر ..
،التماس تفکر

فرارسیدن ماه مبارک رمضان راخدمت مسئولین محترم وشهروندان شهرستان خاش واستان سیستان وبلوچستان وکشورتبریک وتهنیت عرض مینمایم

باعرض تبریک ماه مبارک رمضان خدمت ریاست محترم اداره آب شهرستان خاش ومسئولین محترم وجناب فرماندارمحترم وجناب آقای حسین زهی نماینده محترم درمجلس شورای اسلامی واعضای محترم شورای شهرسلام عرض میکنم باتوجه به اینکه قبلا شب هاازساعت 22شب آب رادرمحله های ریگ آبادروبرویدادگستری وهواشناسی قطع میکردندوصبح وصل میکردندکه بارهابااعتراض وگزارش شهروندان اهالی این محله ها متاسفانه مشکل فوق برطرف نگردیده بلکه دوچندان گردیده باتوجه به فرارسیدن ماه مبارک رمضان وگرم شدن هواکه کولرآبی استفاده میشوددرشب هاآب بیشترموردنیازمیباشدلذا ازریاست محترم اداره آب وفرماندارمحترم ونماینده محترم وشورای شهرومسئولین استانی وکشوری درخواست میشوددستورفرمایندتامشکل فوق برطرف گرددتاشهروندان وساکنین این محله هاباکمبودوقطع شدن آب مواجه نشوندوبه اطلاع میرسانم که امشب که دومین شب ماه مبارک رمضان است ازساعت 22آب راقع کردند ان شاءالله باپیگیری ورفع مشکل قطع شدن آب دعای خیرشهروندان وساکنین این محله شامل حالتان باشد.

 رسول شریفی نیا

منهای شهر راسک و دهستان جکیگور و روستای هدار ،سایر مناطق مربوط به بخش مرکزی دسترسی به اینترنت صفر درصد است،این در حالی است که منطقه لاشارکاهی از روستای تنکی دپ تا گورناگ با وجود احداث کارخانه بزرگ سیمان اینترنت عملا وجود ندارد.

قابل درک است در شرایط اپیدیمی کرونا مشکلاتی برای دانشجویان و دانش اموزان منطقه لاشار کاهی به وجود آید زیرا هیچ مساحتی برای پوشش اینترنت در این منطقه وجود ندارد .

منطقی است با وجود احداث کارخانه سیمان و نیروهای شاغل و ۷ روستا با جمعیت تجمعی ۵۰۰۰ نفر دسترسی به اینترنت پرسرعت فراهم گردد.

تعجب آور نیست این منطقه از نظر امکانات به ویژه دسترسی به اینترنت مورد تمسخر همگانی به ویژه رانندگان، شاغلان شهرستانی و مهمانان قرار گیرد.

دانشجویی شاغل در کارخانه سیمان می گویید:ما برای دسترسی به اینترنت و شرکت در کلاسهای آنلاین باید هر روز به جکیگور رفته و روزانه هزینه های زیادی برای رفت و امد صرف می کنیم.

یک معلم لاشاری در این باره می گویید:اگر توزیع غیرمعمول دسترسی به اینترنت در منطقه لاشار کاهی تکان دهنده نیست،ولی شکاف دیجیتالی را به وضوح نشان می دهد ،کافی است یک امار از وضعیت تحصیلی دانش اموزان این منطقه را استخراج کنید.

دسترسی به اینترنت به طور معمول برای ، آموزش ، امنیت عمومی و اجرای قانون ، مراقبت های بهداشتی ، امور مالی شخصی ، خدمات اجتماعی و برقراری ارتباط با خانواده و دوستان بسیار مهم است.

مسیر ارتباطی دستگرد به بنت دارای فرسودگی بسیار زیادی میباشد که به گفته ی اداره ی راه شهرستان نیکشهر علیرغم تخصیص بودجه در سال گذشته ، اما هیچگونه اقدام عملی انجام نداده اند .

با وجود هزینه های سنگین ، این فرسودگی گریبان راننده گان بی بضاعت رو گرفته (استهلاک ماشین ها به شدت افزایش یافته)

حال خواسته ی ما شفاف سازی در مورد این موضوع میباشد .

بودجه ی تخصیص یافته به این راه کجاست ؟

از طرف مردم دهستان دستگرد

جمعه, 20 فروردين 1400 ساعت 19:34

گلایه شهروندان بلوچ در بمپور

نوشته شده توسط

عرض سلام به خدمت تمام مسئولین محترم شهرستان بمپور ..
از اعضای شورا گرفته تا به شهردار و به خصوص فرماندار وقت آقای افرازه .
آقای افرازه کدام مشکل را برایت بازگو کنم که از حال بمپور با خبر بشی .
از نداشتن بانک و دیگر ادارات دیگر در شهر یا نداشتن آب سالم و بهداشتی که به کنار حتی همین آب شور با بدبختی با کمترین افت فشار و فقط با پمپ آب در دسترس مردم قرار میگیرد یا خیابان ها و کوچه های خاکیِ پر از گودالش ...
و نداشتن روشنایی کوچه و خیابان های سطح شهر...
و نداشتن شهرداری مسولیت پذیر که نسبت به وظیفه ی ذاتی خود بی مسئولیت می‌باشد ... که فقط بلد هست هزینه ی پروانه ی کار را با بالاترین نرخ از مردم مظلوم بستاند دریغ از کمترین خدمت به مردم و شهر

خدا شاهده وقتی که ما به شهرستان های دیگر کشور میرویم و خیابان ها و پیاده رو ها را می‌بینم خجالت میکشیم که بگوییم ساکن یه شهرستان به اسم بمپور هستیم و به نظرم باید گفت که ساکن دهات بمپور هستیم..
همه ی این مشکل ها به کنار ما مردم بمپور با همه ی این مشکلات و سختی ها چندین سال هست که کنار اومدیم به اصطلاح عادت کردیم چونکه میدانیم بمپور هیچ مسئول دلسوزی ندارد و مانند یه یتیم می ماند ولی جدیداً چند مدتی هست که مشکل اساسی و جدی شهر را تهدید میکند و آن هم نا امنی می‌باشد ...
سارقین چند مدتی هست که از سرقت ماشین و موتور گرفته تا سرقت احشام و گوسفند و گوشی و جیب زنی این ها همه به کنار جدیدا سرقت از منازل شروع شده ...
و اساس و بنیاد این همه نا امنی معتادان شیشه ای و هرویینی هست که پایه و اساس این معتادان ساقی های مثقال فروش شیشه ای میباشد که تقاضا داریم هر چه زودتر نسبت به جمع آوری آنها اقدام بفرمایید ..
این ها چند مشکل بزرگ و اساسی بودن که لازم به ذکرشان شدم و مجالی برای دیگر مشکلات شهر در این فضای کم نمیبینم ..
به نظرم آقای استاندار موهبتی شما را به این دلیل که بومی این شهر هستید لایق دانستن و سمت فرمانداری را به شما اعطا و محول کردند ...
پس برای رضای خدا هم که شده پیگیر این مشکلات باشید و اگر در توانتان نیست که این مشکلات شهر را برطرف کنید دوستانه و محترمانه این پست مهم و کلیدی شهرستان را به شخصی که واقعا لایق آن است محول کنید...

از طرف جمعی از شهروندان شهرستان بمپور ....

از بخش مرکزی بزرگترین روستای که بالغ بر 5000 هزار ( 600 خانوار ) جمعیت داره و فاقد اب  شرب .و اب برای شستشو و نظافت است روستای کالی اله آباد ( کالیکه ) ...شاید کسی باور نکنه ولی این همه جمعیت اصلا هیچ  فکری برای رساندن اب کوتاه مدت بهشون نشده ...مردم میان شهر .گالنی میخرن ..و بعضا دو تا تانکر روزانه میاد روستا و گالن 20 لیتری رو 2/500 تومان میخرن !!!!! حالا ببینید باید چند گالن میتونند بخرند .!!! مردمی که بیشترشون تنها منبع درآمد فقط همان یارانه است ... نه کشاورزی موند ...و نه دامداری .!! عملا با طرح تجمیع  مردم در یک مکان . همه چی مردم رو نابود کردند ....با قول ها و وعده های سرخرمن ...که . آب لوله کشی میرسانیم .   مدرسه ابتدایی تا متوسطه ووو می سازیم .!!!! خانه بهداشت راه میندازیم !!!! راه دسترسی رو برای شما اسفالت میکنیم !!!! ووووووووووو ... . .ولی 10 سال گذشت دریغ از انجام یک طرح ....... خدواند نگذره از مسئولی که در حق مردم کوتاهی میکنه .... . . فقط رانت و پارتی............. .روستاههای هستن در نقاط دیگر چون فلان مدیر سفارش کرده .همه امکانات رو داره .حتی دو یا   و یا سه مسبر راه دسترسی به روستا است .هر سه مسیر اسفالته !!!! جمعیت اش یک سوم این روستا نداره .ولی چمن مصنوعی داره !!!!! آب لوله کشی داره !!!! ووو .. ولی مردم ما خداوند رو دارند .این دنیا و پست و مقامها وصندلی ههای که اشغال و تکیه زدید همه رفتنی هستند  که اگر رفتنی نبودند که به شماهها نمی رسید .......و روز قیامت باید جوابگوی این مردم باشید ..... تا که چاپلوسی ? تا کی فقط روابط ?  بیایید برای رضاي خداوند کار کنید .و نه شاد کردن یک یا چند نفری که نفوذ دارند .. . . نماینده های شهر زاهدان هم گله میکنیم چون چندین بار پیامک فرستادیم .حتی تماس گرفتیم .نیامدن یک سری به روستا کالی اله اباد بزنند . نترسید وقت شما رو زیاد نمیگیره فاصله تا دفتر تون شاید به 15 کیلومتر هم نرسه ..دعوت میکنم از جناب دکتر مالکی و شهریاری تشریف بیارن ببینند مشکلات و معضلات این مردم رو .... شهر زاهدان که فقط بلوار رسالت و شهرک جهاد نیست ..اینجا هم حوزه استحفاظی شماست .چرا وقت نمیگذارید و مدیران استانی رو مجاب نمیکنید که بازدیدی  از روستا داشته باشند .. !!! و اقدامی عاجل انجام بدهند ....این روش ادامه پیدا کنه.  . جناب مالکی نماینده محترم مجلس شورای اسلامی باور کنید 1000 خانوار دیگر به حاشیه شهر زاهدان به اجبارهجوم خواهند اورد ...پس بهتر است فکری بردارید ..

چهارشنبه, 11 فروردين 1400 ساعت 17:44

کمبود آب موجب اعتراض شهروندان زاهدانی شد

نوشته شده توسط

درحالی‌که آسمان با چشمی قهرآمیز به شهروندان سیستان و بلوچستان نگاه کرده و غلظت گردوغبار در طی روزهای گذشته نفس بسیاری از شهروندان را گرفته حالا کمبود و قطعی‌های گاه و بی گاه آب نیز مزید بر علت شده است.

سال‌هاست مردم کلان‌شهر زاهدان با مشکل کمبود آب به‌ویژه در فصول گرم دست‌وپنجه نرم می‌کنند، معضلی که شهروندان را به ستوه درآورده و به دغدغه‌ای جدی برای مسئولان امر تبدیل‌شده است اما قطع آب در آخرین روزهای هفته سال گذشته آن‌هم در فصل زمستان موجب گلایه و البته و مشکلات بسیاری برای شهروندان شد که این قطعی آب جای سؤال داشت.

متأسفانه مشکل تأمین آب نه‌تنها در سال جدید رفع نشده است بلکه هم چنان ادامه دارد.

با سلام،متاسفانه چند روزی است که مناطقی از شهرستان خاش خصوصا اهالی خیابان فردوسی با مشکل کم آبی و قطعی مداوم آب مواجه هستند، شهروندان این محلات از مسوولان اداره اب انتظار دارند که مشکل قطعی و افت فشار آب را در این منطقه برطرف کنند،تا کمبود و قطعی آب ،دغدغه جدیدتری برای مردم شهرستان نباشد...
دغدغه های شهروندان این محله
باوجودآغاز فصل بهار وتابستان وماه مبارک رمًضان دوستان حاضر دراداره امور وآب وفاضلاب خاش وروابط عمومی اب وفاضلاب جهت پاسخگویی

دوشنبه, 09 فروردين 1400 ساعت 19:15

«معضل نان در شهرستان خاش

نوشته شده توسط

نان قوت لایموت است?
نان سالم حق شهروندان?

مدتها است که شاهد شلوغی شدید صفوف نانوایی‌ها در سطح شهرستان خاش و همچنین مناطق روستایی هستیم و متأسفانه مردم بویژه زنان باردار، خواهران و مادرانی که بچه‌ی شیرخوار دارند باید ساعتها برای دریافت نان در صف نانوایی در شرایط ازدحام شدید و همچنین شرایط انتشار بیماری کرونا باید بایستند.
ـــــ
باید یادآوری شد که نان در رأس سبد غذایی مردم است و برای تهیه‌ی آن هر شهروندی باید تلاش کند، اما جای سؤال اینجاست که علت و مشکل اصلی ایجاد صف‌های طولانی برای دریافت نان در سطح شهرستان چیست؟!!!!!

⭕ به شدت جای تأسف است برای مسئولان و همچنین مدیران اتحادیه‌های و شهری در سطح شهرستان خاش و حتی استان که قدرت و توانایی مدیریت تهیه‌ی مایحتاج اولیه‌ی مردم یعنی نان را ندارند.

مشکل از کجاست؟
آیا مدیریت صنوف نانوایی و مدیریت کاهش شلوغی نانوایی‌ها و مدیریت صحیح سهمیه‌بندی در کشور که نه، در سطح شهرستان اینقدر مشکل و غیرممکن است؟؟؟

آیا باید هر بار انتقادها این قدر شدت یابند و بالا بگیرند تا مدیران و مسئولان به فکر حل مشکلات یا اصلاح خود بیفتند؟؟؟؟

⁉️جای تعجب و تأسف است صبح تا شب برای پیشگیری و حفاظت از کرونا تبلیغات می‌شود در حالی که صفوف نان، روغن، مرغ و.... بطور کلیومتری و بدون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی در جریان هستند.

راه حل سریع این است:??
?اگر مسئولان و مدیران و... نمی‌توانید مشکلات و دغدغه‌های اولیه‌ی مردم را حل بکنید و نمی‌توانید مدیریت کنید استعفا کرده و از محضر مردم پوزش بطلبید.....
،،،شه مرادشهروند عادی خاش،،،

فرزندان بیماری دارم که همیشه نیاز به خون دارند.
چند روز است که از وقت دریافت خونشان گذشته و در خاش خون نیست! ""
چرا؟؟؟؟
چون پایگاہ انتقال خون خاش تعطیل است۔۔
ھفته یک روز و، در آن روز چند ساعت یک تیم با عجله، فرمالیته می اید و سریع می رود۔
امکانی وجود ندارد که اھداء کنندگان خون در، خاش بتوانند خون اھدا کنند، چرا که این واحد سالهاست که منفعل و تعطیل است در ھمینجا برای بار چندم، عاجز انه از:
فرماندار محترم۔ رئیس شبکه بهداشت شهرستان،، ریاست بیمارستان- دانشگاہ علوم پزشکی زاھدان۔۔انتقال خون استان و جهت پیگیری، از نمایندہ محترم مردم خاش در مجلس عاجزانه درخواست میکنیم که جهت حل این مشکل اقدامی اساسی و نتیجه دار به عمل آورند،،،
کار با یاداوری اگر حل میشد در طی این سالها اتفاق خوبی می افتاد، خواھشا پیگیری نمائید و به نتیجه برسانید..

(خاش واحد و پایگاہ انتقال خون جهت خونگیری و مراجعه اھدا کنندگان ندارد)
..خواھشا برای یکبار ھم که شدہ با جدیت پیگیری کنید..

فرهنگ

cache/resized/f74b020a4c0df97dfe29fbb113063b5b.jpg
قلعه ناصری ایرانشهر پس از قلعه بمپور یکی از
cache/resized/d006f2be606e41cc4dd1fe68165b7372.jpg
شهر سوخته نام سلسله تپه‌هایی به هم پیوسته
cache/resized/4151a6c7722ed556e4601ed202c39f3d.jpg
روستای آپاتان در شش کیلومتری شهرستان سیب و سوران
cache/resized/f1c8530a78ec2856d754018e98a70aea.jpg
بی تردید کشورهای حوزه خلیج فارس دارای بیشترین سهم

آمار بازدید

بازدید امروز243
بازدید دیروز 284
بازدید هفته1251
بازدید ماه5889
بازدید کلی7355

1
Online

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family