امروز: شنبه 25 مرداد 1399 برابر با 15 آگوست 2020

 

دارای مجوز  رسمی از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به شماره 93/28012

پیام دكتر محمد رضا گلوی ، یکی از مصدومین حادثه واژگونی قطار زاهدان - تهران

  • دوشنبه, 08 مهر 1398
  • اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

"افتخار مي كنم كه در استان من سيستان و بلوچستان، در نزديكي شهر زاهدان صدها ريزعلي خواجوي وجود دارد"

قطاري كه هرگز به مقصد نرسيد ولي گويا هدفش به نمايش گذاردن جوانمردي و رشادت مردمي شريف و نجيب در دل دور افتاده ترين نقطه كويري ايران بود. مردم نجيب روستاي #شورو در ٧٠ كيلومتري زاهدان در دل كوير!

فقط براي يك هفته از وين به سيستان و بلوچستان براي انجام كاري بازگشتم. سفري كه به بزرگ ترين درس زندگي براي من تبديل شد. درس جوانمردي، درس رشادت، درس نجابت. درسي كه در سن ٥٠ سالگي به من اموخت كه هيچ نياموخته ام. درسي در دل كوير ايران.

قطاري پس از كمتر از يك ساعت حركت از زاهدان به طرز هولناكي واژگون گرديد. بلي واژگون! شنيدنش سخت است ولي براي من كه مسافر ان قطار بودم حتي مرور آن لحظه در ذهن بسيار درداور است. ‌

پس از واژگوني موفق شدم خودم را به بيرون واگن بكشم. زماني كه هنوز هيچ نيروي امدادي به محل حادثه نرسيده بود. سيل عظيمي از موتور سيكلت سواران و خودروها را از دور مشاهده كردم كه سراسيمه خود را به محل حادثه مي رساندند. از دور مانند لشكري شتابان به سمت قطار واژگون شده به نظر مي رسيدند. به محض رسيدن انگار كه از قبل دوره هاي مديريت بحران ديده باشند به دسته هايي تقسيم شده و هر دسته به سمت يك واگن براي كمك رفتند. مصدومين حادثه را به بيرون واگن منتقل مي كردند. عده اي از انها مراقب مصدومين بودند و عده اي داخل واگن ها در حال خارج كردن مصدومين. بسيار هماهنگ! ‌

عمليات نجات، انتقال و پرستاري را به زيباترين شكل ممكن با دست خالي انجام دادند. پسر بچه هاي روستاي شورو از زير واگن از محلي بسيار پر خطر وارد واگن ها مي شدند و به سايرين خبر ميدادند كه ايا مصدومي در انجا هست يا خير!  روستائيان از دادن كفش و لباس و موبايل هايشان به مسافرين دريغ نمي كردند.

امروز شنبه ٦ مهر پس از گذشت دو روز از حادثه در وين هستم. اين سفر پربارترين و در عين حال تلخ ترين سفر زندگي من بود.

از راه دور دست شما عزيزان روستاي شورو را به گرمي مي فشارم و براي تشكر و عرض ارادت سال بعد به روستاي پر مهر شما باز خواهم گشت.

خواندن 167 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
منتشرشده در یادداشت
خواندن کد خبر: 8887

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

آخرین اخبار

با ما در تماس باشید

عضویت در خبرنامه سایت

گزارشات پر بازدید