دارای مجوز به شماره مجوز 74039 از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

اژدها وارد مي شود

دوشنبه, 09 فروردين 1400 ساعت 19:16 نوشته شده توسط  اندازه قلم کاهش اندازه قلم کاهش اندازه قلم افزایش اندازه قلم افزایش اندازه قلم

?اژدها اين موجود افسانه ايي را از زماني مي شناسم كه مدرسه رفتم و بر روی مدادهای بی کیفیت چيني نقش بسته بود و جلب توجه مي كرد، و دانش اموزان ترجيح مي دادند مداد دو سوسمار الماني را كه خیلی گرانتر، اما با کیفیت بود بخرند.

? اژدها موجودی افسانه ایی در اساطیر ملل است، که در اساطیر ما در نهایت سهمناکی، زشت رویی و پلشتی است، و مایه گزند و آسیب. و به همين خاطر پهلوانان زیادی در اساطیر ما هميشه در مبارزه با اژدها بوده اند. پهلوانان دلیری چون گرشاسب، گشتاسب، رستم، اسفندیار، بهرام و ...با او مبارزه كرده و جنگيده اند و شايد بخاطر نبرد با اژدها در اساطير ما ماندگار شده اند، اما در اساطیر چین، بر خلاف ما، اژدها نماد اب و ابادانی است و برای انان خوش یمن و مقدس است و مورد ستایش مردم است.

?كرونا هم كه همه دنيا را تسخير و نگران كرده و قربانیان زیادی از بشر گرفته، در سرزمین اژدها متولد و دنيا را درنورديد، تا سرزمین اژدها را بيشتر به دنيا معرفي كند.

? بازار ما هم در سيطره اجناس بي كيفيت و به ظاهر ارزان سرزمین اژدهاست . از اسباب بازي كودكان تا لوازم التحرير مدرسه، پوشاك و حتي تسبيح و سجاده و سنگ قبر و ... . توليد سرزمين ياجوج و ماجوج است و اژدها براي كودكان، دانش اموزان و ...، حتي اموات ما متاع و كالا دارد.

?كشتيهاي ترال با پرچم اژدها در ابهاي خليج فارس و دریای عمان هم بسیاری از صیادان ما را بیکار و هم دوستداران محيط زيست و آبزيان را نگران ساخته است،و بي رحمانه ارامش همه موجودات دريا را بر هم زده اند و در حال نابودي آبزيان هستند.

?شاید بسياري از مسلمانان كشور ما ندانند که مظلوم تر از مسلمانان فلسطین ، مسلمانان اویغور در سرزمین اژدها هستند، و ما از ظلم و ستم اژدها به انان یا بي خبريم و یا خود را به بی خبری زده ایم! شايد هم سياست یک بام دارد و دو هوا؟!

?خبرهای در گوشی حکایت از آن داشت که اژدها که از نخستین یاران اهریمن بود قصد آمدن به ایرانویچ، اولین سرزمین نیک اورمزد را دارد و باید نگران بود، ولي حالا سرزمين اژدها قرار داد و یا توافق نامه ایی ٢٥ ساله ايي كه مردم از مفاد ان اطلاع زيادي ندارد پا به اين سرزمين گذاشته است و این روزها مخالفان و موافقان این توافق نامه که شاید اطلاع کاملی از آن ندارند با گمانه زنی به بحث نشسته اند.

?شايد هم اژدها در رقابت هاي جهاني و منطقه ايي بيشتر از هر چيز به اهمیت استراتژیک کشور ما در معادلات سیاسی و اقتصادی مخصوصا سواحل مكران آگاه است و از روابط و تحریم های ظالمانه امریکا برای او این فرصت را فراهم ساخته تا ديوار بزرگ سرزمينش را به خاورمیانه و کشور ما بکشد، و بايد زبان اژدها را آموخت و زندگي كردن با چشم بادامی ها را تمرين كرد و پذيرفت كه اژدها گوي سبقت را از ديگران رقيبان جهاني و منطقه ايي ربوده است و برنده رقابتي بزرگ و ديرين در منطقه شده است. باید امیدوار بود دولتمردان منافع ملي ما را طعمه اژدها نكنند و با شفاف سازي این توافق نامه، ملت نگران را اسوده خاطر سازند و به "شعار نه شرقی، نه غربی" همچنان پایبند باشند.

كريم بخش كردي تمنداني
٩ فرودين ١٤٠٠

خواندن 16 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)
کد: 335

فرهنگ

cache/resized/f74b020a4c0df97dfe29fbb113063b5b.jpg
قلعه ناصری ایرانشهر پس از قلعه بمپور یکی از
cache/resized/d006f2be606e41cc4dd1fe68165b7372.jpg
شهر سوخته نام سلسله تپه‌هایی به هم پیوسته
cache/resized/4151a6c7722ed556e4601ed202c39f3d.jpg
روستای آپاتان در شش کیلومتری شهرستان سیب و سوران
cache/resized/f1c8530a78ec2856d754018e98a70aea.jpg
بی تردید کشورهای حوزه خلیج فارس دارای بیشترین سهم

آمار بازدید

بازدید امروز3
بازدید دیروز 259
بازدید هفته1270
بازدید ماه5908
بازدید کلی7374

2
Online

Template Settings

Color

For each color, the params below will give default values
Black Blue Brow Green Cyan

Body

Background Color
Text Color
Layout Style
Select menu
Google Font
Body Font-size
Body Font-family